Proč je rybaření skvělým hobby pro psychickou pohodu?

Deadliny, koronavirus, práce, domácnost, stres. To vše nás provází již déle než rok. Někdy je třeba vyrazit do přírody, kde budeme moci vypnout a alespoň na chvíli zapomenout na všechna trápení. Jedním z nejzdravějších koníčků je v tomto ohledu beze sporu rybaření. Rybaření je vhodné nejen pro fyzickou kondici. Třeba, když si pořídíte rybářský člun a uprostřed rybníka nachytáte tolik důležitý vitamín D. Také to, než dopravíte rybářské tašky a ostatní rybářské vybavení k rybníku, může suplovat posilovnu. Rybaření vám zlepší nejen fyzickou kondici, ale i zlepší sebevědomí, dokáže vaše děti naučit trpělivosti a snižuje stres. Dříve, než si pořídíte kvalitní rybářský prut a naviják a vyrazíte bezhlavě na ryby, pojďme si spolu vysvětlit, jaké benefity má rybaření na vaši psychickou kondičku.

Lepší soustředění

Pobyt na čerstvém vzduchu a trpělivé čekání na úlovek, pomůže trénovat vaši koncentraci. Proto je rybaření skvělé pro všechny, kteří trpí ADHD, či jim přemíra stresu v běžném životě narušila schopnost soustředit se na jednoduché denní úkoly.

Léčba úzkostí

Pro úzkostlivé jedince, popřípadě ty, kteří si nedávno prošli nepříjemným zážitkem a zažívají posttraumatickou stresovou poruchu, má rybaření u klidného rybníka na sluníčku a na čerstvém vzduchu doslova očisťující a regenerativní přínos pro zdraví. I vitamín D je třeba doplnit, abychom byli v pohodě, jak fyzicky, tak i duševně.

Méně stresu

Být na homeoffice, v době kdy manželka pracovala od stolu v kuchyni a děti měly v pokojíčku online výuku, bylo doslova testem na pevnost našich nervů. Nyní, když jsme se vrátili do kanceláří, se snaží všichni šéfové dohnat produkci z doby, kdy ekonomika na tom nebyla zrovna růžově. A tak také běháte z jednoho jednání na druhé, děláte v práci přesčasy a nevíte, kde vám hlava stojí? Vyrazte k rybníku a alespoň na chvíli dopřejte svému stresem staženému svalstvu možnost zklidnění a relaxace. Přemíra stresu škodí zdraví nervové, srdeční, oběhové, ale i vylučovací soustavy.

Šance najít nové přítele

Málokde se navazují nová přátelství tak snadno, jako právě u rybníka. Rybaření je možnost, jak se setkávat s rodinou a přáteli, navíc v přírodě a na čerstvém vzduchu.

Publikováno: 14. 10. 2021

Kategorie: Tipy a rady

Autor: Katka Rozsypalová