Bolesti hlavy

Velké a časté bolesti hlavy mohou člověka nejenom velmi obtěžovat, ale mohou ho také vyřadit z běžných činností jeho života. Je proto na místě proti nim bojovat. Nejlépe tak, že zjistíte, co je může způsobovat a následně se takovým situacím vyhnete.

Psychické problémy

Nejsou nic výjimečného. Žijeme v době, kdy se neustále někam spěch a odpočinek je téměř cizím slovem. Proto se může objevovat stres, stejně jako celkový nedostatek spánku. Obojí má vliv právě na to, že vás začne výrazně bolet hlava. Pomoc je v daném případě jednoduchá. Naučte se odpočívat a uvidíte, že tento problém zmizí.

Prostředí

I to má vliv na to, že se může bolest hlavy objevovat pravidelně. Jaké jsou hlavní faktory, které jsou s tímto problémem spojované? Je to například prostředí, kde je velký hluk. Po jeho dlouhodobém působení vás rozbolí hlava. Problémem ale mohou být třeba i různé intenzivní, nebo nepříjemné vůně. Může jít třeba jenom o kolegyni v kanceláři, která to přežene se svým parfémem. Bolest hlavy však může způsobit i nekvalitní, takzvaně vydýchaný vzduch. Čistička vzduchu, nebo otevření okna je dobrou pomocí.

Dehydratace

Ta se může objevit ze dvou důvodů. Tím prvním je to, že zkrátka a jednoduše málo pijete. Odborníci doporučují zhruba 2 litry tekutin denně. Pokud pijete málo, přináší to řadu zdravotních problémů, kam patří i bolest hlavy. Druhou situací, kdy může dehydratace nastat, je prohýřená noc. Vliv na to má právě alkohol. Ten navíc bolest hlavy znásobuje i tím způsobem, že se tělo dostává z takzvané intoxikace. Alkoholické nápoje jsou ve své podstatě v podstatě jedem.

Problémy s pohybovým aparátem

Důvody bolesti hlavy mohou být i ryze fyzické. Může dojít ke špatnému držení těla, můžete sedět na špatné židli, nebo spát v nepřirozené poloze. To vše se projeví na tom, že vás budou nejenom bolest svaly, ale i hlava.

Publikováno: 11. 01. 2018

Kategorie: Nemoci

Autor: Katka Rozsypalová