Klimatizace a zdraví

Při úmorných vedrech v letním období  je klimatizace vhodným pomocníkem. Nejenže odvádí teplý vzduch z místnosti, ale díky vyjímatelného filtru ho dokáže zbavit prachu i nebezpečných mikroorganismů. Pojďme se společně podívat, jaké jsou druhy klimatizací a podle jejich vlastností sami usoudíte, která je pro vás nejlepší volbou. Za povšimnutí stojí především základní typy klimatizací:
  • Mobilní klimatizace
  • Nástěnné klimatizace

Mobilní klimatizace

Slouží k ochlazení vzduchu ve vnitřních prostorách kanceláře či domácnosti. Nemusí přitom zůstat v jedné místnosti, ale může se libovolně přenášet tam, kde zrovna uživatel potřebuje. Je praktická, pokud plánujete výlet či dovolenou na chatě. Velká výhoda je, že není tak finančně náročná jako klimatizace nástěnné.

Nevýhody

Za zmínku stojí především její hlučnost, která je způsobená tím, že je kompresor umístěný přímo v zařízení.

Nástěnné klimatizace

Ocení ji hlavně náročnější zákazníci. Nejenže velmi efektivně pracuje, ale také se chlubí sofistikovaným ovládáním. Možnost ovládání přes chytrý telefon pak zážitek z nástěnné klimatizace ještě o něco prohloubí. Hlučnost není u nástěnné klimatizace takový problém jako u klimatizace mobilní, protože se kompresor nachází v jiné místnosti.

Nevýhody

S nevýhodou nástěnné klimatizace se setkáte již na počátku. Řeč je o její finanční náročnost, díky které si jí ne každý může dovolit. Z hlediska zdraví je prospěšná jak mobilní, tak i nástěnná klimatizace. Oba typy zlepšují celkovou kvalitu spánku během noci v horkých letních dnech, kdy kvůli vysokých teplot je pro nás nejenže těžší usnout, ale i kvalita samotného spánku není taková, jakou bychom si přáli. Přenosné i nástěnné klimatizace najdete na klimatizace.zde.cz. Prodejce eprofi.cz s.r.o. nabízí také kalová čerpadla, mobilní topidla, odvlhčovače vzduchu a zvlhčovače vzduchu.

Publikováno: 20. 05. 2021

Kategorie: Tipy a rady

Autor: Katka Rozsypalová