Jak vybrat nejlepší vlhčené ubrousky pro vaše miminko?

V dnešní době jsou k dispozici dětské vlhčené ubrousky od desítek kosmetických firem. Voňavé, bez vůně, pro citlivou pokožku, napuštěné krémem, ekologické a dokonce i splachovatelné do toalety. Jak se v takové nabídce vůbec vyznat? A které vlhčené ubrousky jsou ty nejlepší? Samozřejmě můžete na utírání zadečku vašeho dítěte používat žínku a převařenou vodu, či doma vyrobené vlhčené ubrousky. Bohužel, jedině tak budete mít jistotu, čím vaše miminko utíráte. Dětská kosmetika je bedlivě sledována, aby neobsahovala zdraví škodlivé látky. Ale příliš mnoho parfémů a chemických látek nejsou pro vaše dítě dobré.

Historie dětských ubrousků

V minulosti rodiny používaly žínky, anebo zbytky látek, které znovu vypraly a znovu použily. V 50. letech 20. století začaly některé společnosti vyrábět jednorázové vlhčené ubrousky, které byly určeny na ruce nebo na cestách. Samozřejmě, že mnoho rodičů vidělo tyto ubrousky jako opravdu pohodlný způsob, jak očistit zadeček vašeho děťátka na procházce, anebo na návštěvě. Ubrousky, které byly speciálně označeny pro dětské zadečky, se však objevily až v 80. letech 20. století.

Značkové vs. neznačkové vlhčené ubrousky

  V podstatě je jen na vás, zda svému dítěti budete kupovat značkové ubrousky z reklamy, či obyčejné neznačkové, či vyrobené pro obchodní řetězec. Velmi často jsou právě ty „nejznačkovější“ velice navoněné a děti na extra parfemaci reagují opruzeninami a vyrážkou. Má-li vaše dítě ekzematickou pokožku, raději volte méně voňavé vlhčené ubrousky, či ty s nápisem SENSITIVE. Některé značky vlhčených ubrousků jsou opravdu hodně napuštěné krémem, hodně kloužou a nakonec to ztěžuje účinné čištění zadečku. Dávejte také pozor na příliš tenké ubrousky, i když jsou levnější, stejně jich nakonec spotřebujete dvojnásobné množství. Nakupujete-li pro ještě nenarozené miminko, pořiďte raději ubrousky pro citlivou pleť a nekupujte velké množství, mohlo by se stát, že vašemu děťátku nebudou ubrousky vyhovovat a vy byste měli doma zásobu ubrousků k ničemu. Až se vám podaří zjistit, které vlhčené ubrousky vyhovují vám i pleti vašeho děťátka, samozřejmě nejvíce ušetříte, pokud budete kupovat velká balení vlhčených ubrousků v akci.

Publikováno: 09. 12. 2021

Kategorie: Tipy a rady

Autor: Katka Rozsypalová