Bolesti kolen

Někdy jsou jenom lehké, jindy se na ně nemůžete ani postavit. Bolesti kolen patří mezi jedny z hlavních problémů, pokud jde o váš pohybový aparát. Jaké mohou být příčiny? Zde je výčet těch nejčastějších.

Klasická poranění

Je jasné, že nejčastěji se bolesti kolen objevují hlavně v souvislosti s jejich poraněním. Obvykle dojde k tomu, že se zraníte a následně začne koleno bolet. Jaké případy jsou dle vyjádření lékařů nejčastější? Může jít o poranění menisku, kdy je typickou známkou i otok. Také může jít o poranění vazů, které se objevuje hlavně u lidí, kteří vyznávají aktivní životní styl a celkem často sportují.

Osgood-Schlatterova choroba

Tento problém s bolením kolen se objevuje hlavně u mládeže. Tedy u chlapců a dívek v adolescentním věku. Jedná se o nemoc, která se projevuje nekrózou v oblasti pod kolenním kloubem. Tento stav logicky způsobuje bolesti kolen. I když není uskutečněna léčba, tak musíme říci, že ve většině případů dojde k tomu, s pozdějším věkem tento problém s koleny zcela odezní.

Bursitida

Pod tímto ne úplně známým názvem se přitom skrývá něco, co je celkem jasně vysvětlitelné. Jedná se o zánět tíhového váčku. Ten může být způsoben primárně výrazným namáháním konkrétního kolene. A to tak, že dochází k pravidelnému a také dlouhodobému klečení. To pro lidské tělo není úplně přirozenou polohou a tak se jeho vlivem může objevovat i tato zdravotní komplikace.

Artróza

I když jsme si ji nechali na samotný závěr, musíme říci, že patří mezi nejznámější příčiny. Pokud vás bolí kolena a je vám více než 50 let, je zde vysoká pravděpodobnost toho, že touto nemocí trpíte. Statisticky je šance přesahující 70 procent. Na jednu stranu pozitivum v tom, že víte, co vám je. Na druhou stranu negativum, jelikož s každým rokem budou negativa výraznější. A to nejenom v souvislosti s výraznějším bolením vašich kolen.

Publikováno: 18. 01. 2018

Kategorie: Nemoci

Autor: Katka Rozsypalová